Aktualności z życia szkoły

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021

„Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”

          W dniu 1 września 2020 roku nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów naszej szkoły. W tym roku wyjątkowo z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Uczniowie ze zrozumieniem i spokojem podchodzili do obowiązujących zasad zachowując dystans społeczny.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych gości w tym Starostę Powiatu Kamieńskiego pana Józefa Malca oraz pana Bogdana Wilkowskiego członka Zarządu Powiatu Kamieńskiego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Jarząb, która powitała uczniów naszej szkoły, a w szczególności uczniów klas pierwszych, przedstawiła grono pedagogiczne oraz zaznajomiła uczniów z zasadami bezpiecznego przebywania w szkole w związku z pandemią covid-19. Zaraz potem przystąpiono do części artystycznej, w której upamiętniona została 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej oraz 40. rocznica podpisania Porozumień sierpniowych.

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolnym.

Uczniowie klasy III LO oraz IV TZ