Aktualności z życia szkoły

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

4 września br. na dziedzińcu szkolnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Dyrektor szkoły – Pani Anna Jarząb powitała wszystkich przybyłych i oficjalnie rozpoczęła rok szkolny. Zdrowia, wytrwałość i sukcesów w nowym roku szkolnym życzyli zaproszeni goście członkowie zarządu powiatu kamieńskiego- Pan Bogdan Wilkowski oraz Pan Marcin Stępień.

W trakcie inauguracji roku szkolnego prowadzący –Martyna Beben i Hubert Mistygacz– przypomnieli ważną rocznicę: – Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy po wakacyjnej rozłące. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. O świcie wojska niemieckie zaatakowały państwo polskie. Tego dnia dźwięk pierwszego szkolnego dzwonka zagłuszyły syreny alarmowe, klasy nie doczekały się uczniów, a na miasta i wsie, na szkoły i obiekty kultury spadły bomby…

Drodzy uczniowie, życzymy Wam sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym, zacieśniania koleżeńskich relacji, a może i przyjaźni.

Rodzicom życzymy, aby towarzyszyli swoim dzieciom, wspomagali je w każdej sferze i pamiętali, że nauczyciel jest osobą, która nie tylko naucza ale też pomaga.

Wszystkim nauczycielom życzymy przede wszystkim spokoju i wytrwałości oraz siły psychicznej.

Oby nie opuściło Was poczucie sensu!

Niech dni spędzone w szkolnych murach przyniosą wiele radosnych chwil!

Apel przygotowały klasy: IV Lo i V TH/TB pod opieką Pani Magdaleny Frankowskiej i Pani Alicji Ożyńskiej.