Aktualności z życia szkoły

ŚWIĘTO SZKOŁY – OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie ze szkolną tradycją 18 września – w dniu Święta Szkoły, odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych, przygotowane przez wychowawców i uczniów klas II LO, II TB i II TH. Celem imprezy były integracja i przyjęcie do społeczności szkolnej „pierwszaków”, którzy czwartego września tego roku rozpoczęli naukę w naszej szkole. Uczniowie musieli stawić czoła wielu zadaniom. Ich sprawność, refleks, kreatywność, wiedzę i umiejętności oceniało jury w składzie: pani dyrektor Anna Jarząb, pani pedagog Wioletta Mackiewicz oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Justyna Madej.

Uczniowie w atmosferze dobrej zabawy i z dużym zapałem podejmowali wyzwania w różnych konkurencjach. Swoje wokalne talenty i kreatywność mieli okazję zaprezentować w konkurencji: koci śpiew lub melorecytacja, prezentujące klasę lub szkołę. Orientacją i wiedzą na temat środowiska szkolnego wykazali się w quizie wiedzy – odpowiadając na pytania, które jak się okazało, nie były łatwe.

W kolejnych czterech konkurencjach uczniowie musieli zaprezentować swą sprawność fizyczną. Musieli się zmierzyć z m.in. wyławianiem jabłka z miski z wodą, torem przeszkód; rywalizowali dzielnie w „wyścigu w ciemnościach” i wyścigu „na 3 nogi”.

Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło szczypty magii. „Pierwszaki” miały za zadanie przygotować koci talizman – eliksir dla wychowawczyni. Swoją kreatywność i talent sceniczny pokazali na wybiegu prezentując wyjątkowe kreacje mody kociej. W ostatniej konkurencji walca angielskiego odtańczonego z wychowawczynią wykazali się umiejętnością tańca, gracji i elegancji.  

We wszystkich zmaganiach uczniowie wykazali się humorem, wiedzą i odwagą. Rywalizację wygrała klasa I LO, drugie miejsce zajęła klasa I TB, trzecie miejsce zdobyła klasa I TH. Na koniec uroczystości otrzęsin uczniowie klas pierwszych złożyli „kocią przysięgę”, stając się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Jaka była zabawa? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorzy