Aktualności z życia szkoły

Warsztaty demokracji w praktyce

W dniu 26.09.2023 r., uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność świętować trzy wyjątkowe okazje: 18-lecie Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Międzynarodowy Dzień Demokracji  i Europejski Dzień Języków. W części oficjalnej wysłuchaliśmy wystąpień m.in. : Pani Magdaleny Kochan – Senatora RP, Anny Bańkowskiej – Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Teresy Kaliny – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Arkadiusza  Mazepy – Dyrektora Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach interaktywnych – lekcji demokracji „Tu i teraz Ty tworzysz jutro” oraz „Wielojęzyczność w Europie”.  Młodzież na interaktywnym warsztacie sama mogła wybrać idealnego polityka, wskazując cechy i potrzeby ważne i istotne dla swoich przekonań i oczekiwań.

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Sekretariatem ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, który inicjuje, wspiera i koordynuje wiele ciekawych aktywności młodzieżowych.  Nasi uczniowie w poprzednich latach uczestniczyli w licznych warsztatach m.in. na temat demokracji , cyberprzemocy, dezinformacji i manipulacji w mediach czy Unii Europejskiej. W roku ubiegłym reprezentanci naszej szkoły znaleźli się na liście finalistów w  konkursie „Kierunek Bruksela” i  we wrześniu 2023 r. mieli  możliwość uczestniczenia  w wycieczce do Brukseli.