Aktualności z życia szkoły

WARSZTATY KULINARNE Z AUTORYTETEM

W dniach 8-10 czerwca br. 10 uczennic Technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa wraz z opiekunem uczestniczyło w profesjonalnych Warsztatach Kulinarnych z Autorytetem. Pierwszego dnia uczennice gościły w Akademii Kurta Schellera, gdzie pod okiem Mistrza uczyły się krok po kroku przyrządzać potrawy kuchni śródziemnomorskiej przygotowując przystawkę, dwa dania rybne i deser.

Drugi dzień warsztatów odbył się w restauracji Moonsfera położonej na dachu Centrum Olimpijskiego, której właścicielem i szefem kuchni jest Jarosław Uściński. Tematyką drugiego dnia warsztatów były trendy kuchni polskiej, uczennice pod nadzorem Chefa przygotowywały eleganckie, oryginalne i niepowtarzalne w smaku dania. Po skończonych warsztatach odbyło się zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, mieszczącego się w budynku Centrum Olimpijskiego.

Ostatni – trzeci dzień warsztatów młode adeptki sztuki kulinarnej spędziły w Studio Kulinarnym Giancarlo, gdzie ramię w ramię z Chefem Giancarlo Russo przyrządzały dania kuchni włoskiej. Oprócz wspólnego gotowania uczennice odbyły podróż po włoskich smakach i aromatach, mistrz kuchni włoskiej przeprowadził szkolenie i degustację oliw Monini Extra Virgin Oil, oraz prezentację trufli.

W trakcie warsztatów uczennice miały okazję nie tylko gotować pod okiem wspaniałych Chefów, lecz również zdobyć szeroką wiedzę z zakresu metod gotowania. Dzięki ogromnej determinacji i świetnej organizacji pani Sylwii Kruszyńskiej oraz pana Grzegorza Gniecha właścicieli firmy Carving-Gniech w czasie wolnym uczennice miały również okazję zwiedzać piękne miejsca stolicy min: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Belweder.
Warsztaty odbywały się w związku z realizacją projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Agnieszka Temkowicz