Aktualności z życia szkoły

EGZAMINY MATURALNE 2020

Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,

a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie…

Wisława Szymborska

          

Matura pochodzi od łacińskiego słowa maturus, czyli dojrzały. W tym roku to słowo nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu uczniowie klas programowo najwyższych musieli wykazać się dojrzałością i odpowiedzialnością w zdalnym nauczaniu.

            Tegoroczne matury z całą pewnością przejdą do historii. W związku z pandemią koronowirusa egzaminy maturalne w 2020 roku nie rozpoczęły się jak zwykle w maju ale 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca.  Ich termin został przełożony ze względu na bezpieczeństwo uczniów i członków komisji. Zmianie uległa także forma egzaminu: w tym roku nie będzie części ustnej, odbywa się tylko matura pisemna. Maturzystów i nauczycieli nadzorujących egzamin obowiązują szczególne wytyczne  sanitarne, opracowane przez MEN, CKE i GIS.  Wyniki matur uczniowie poznają dopiero 11 sierpnia 2020 roku.

            Wszystkim naszym abiturientom życzymy satysfakcjonujących wyników na egzaminie. Trzymamy za Was kciuki!