Aktualności z życia szkoły

WIZYTA ZAWODOZNAWCZA UCZNIÓW TECHNIKUM HOTELARSKIEGO W HOTELU HAMPTON BY HILTON W ŚWINOUJŚCIU

14 stycznia 2020 r. uczniowie klasy I Technikum – kształcącego w zawodzie: technik hotelarstwa odbyli wizytę zawodoznawczą w Hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu. Celem tej wizyty było poznanie organizacji i technik pracy w obiekcie hotelarskim ze szczególnym uwzględnieniem pracy działu służby pięter. Ponadto uczniowie zapoznali się ze standardami obsługi, wyposażenia oraz usługami, które świadczy hotel. Spotkanie z uczniami poprowadził pan Tomasz Węckowski – Dyrektor Generalny Hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu, który w bardzo ciekawy i interesujący sposób przedstawił specyfikę działalności hotelu, strukturę organizacyjną, zadania poszczególnych działów jak również zapoznał uczniów ze standardami obowiązującymi w hotelu. Podczas wizyty uczniowie mogli nie tylko poznać zasady i standardy panujące w hotelu, lecz również mogli zwiedzić obiekt, zobaczyć recepcję, restaurację hotelową, salę fitness, strefę pracy dla gości hotelowych oraz wybrane typy jednostek mieszkalnych min: pokoje standardowe, apartamenty i pokój hotelowy przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Wizyta w hotelu była okazją do poznania nie tylko organizacji i techniki pracy poszczególnych działów organizacyjnych w obiekcie hotelarskim, lecz również do poznania standardów obowiązujących w sieci hoteli Hampton by Hilton.  

      Agnieszka Temkowicz