Aktualności z życia szkoły

Wycieczka do Londynu!

W dniach 9-13 marca 2023 r. 31 uczniów ZSP w Wolinie wzięło udział w długo wyczekiwanej wycieczce do Londynu. Najpierw pociągiem pojechaliśmy do Poznania, a stamtąd bezpośrednim lotem udaliśmy się do Londynu na Stansted Airport. Podróż minęła spokojnie, zaś sam lot był wielkim przeżyciem dla wielu z nas.

Pierwszy dzień zwiedzania upłyną pod znakiem zimna i porywistego wiatru. Jednak nie przeszkodziło to nam w zobaczeniu panoramy Londynu i przespacerowaniu się brzegiem Tamizy. Widzieliśmy The Shard – najwyższy wieżowiec w Londynie, The Gherkin (wieżowiec jajo) i inne szklane kolosy zaprojektowane przez Normana Foster’a. Wielką przyjemność sprawiło nam zobaczenie teatru Szekspira The Globe, spacer wiszącym mostem Millenium Bridge do katedry św. Pawła i jazda metrem oraz czerwonym piętrowym London Bus, z którego słynie stolica Wielkiej Brytanii.

Dzień drugi i trzeci były bardzo aktywne. Zobaczyliśmy Camden Town, Trafalgar Square, podświetlony London Eye, Buckingham Palace, British Muzeum, Zamek królewski Tower of London, London Bridge, Westminster z Big Benem, 10 Downing Street, Piccadilly circus, China Town, Oxford Street, Carnaby Street, najstarszą galerię handlową Liberty i wiele innych miejsc.

W dniu wyjazdu poszliśmy do Muzeum Historii Naturalnej, a po nim na ostatnie zakupy w celu nabycia pamiątek dla najbliższych. Nad wszystkim czuwał pilot – niezawodny Pan Jacek oraz Panie Iwona Łukaszewicz, Daria Hurbik i Anna Wenta.

To był fantastyczny wyjazd, który na długo pozostanie w naszych pamięciach.