Aktualności z życia szkoły

WYCIECZKA NA JARMARK ŚWIĄTECZNY DO BERLINA

8 i 14 grudnia 2022 roku odbyły się wycieczki do Berlina, podczas której uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali najbardziej atrakcyjne miejsca stolicy Niemiec oraz uczestniczyli w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym. Podczas spaceru po Berlinie uczniowie odwiedzili Wyspę Muzeów (Museum Insel) leżącą na rzece Sprewie, w centrum Berlina, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata, punkt widokowy Humboldt Forum, najbardziej znany bulwar Berlina Unter den Linden, Bramę Brandenburską, siedzibę niemieckiego Bundestagu – Reichstag, Alexanderplatz, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Po spacerze uczniowie zwiedzali berlińskie Muzeum Techniki. Ostatnim punktem wycieczki był jarmark świąteczny przy Pałacu Charlottenburg i Bebelplatz. Na jarmarku można było poczuć niezwykłą, świąteczną atmosferę, podziwiać stragany z artykułami rękodzieła, ozdobami choinkowymi, upominkami i specjałami kulinarnymi. Wyjazd do Berlina był dla uczniów nie tylko okazją do obejrzenia wielu ciekawych miejsc stolicy Niemiec, lecz również do bliższego poznania tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kultury naszych sąsiadów.

                                                              Agnieszka Temkowicz