Aktualności z życia szkoły

Wycieczka zawodoznawcza do Hotelu Radisson Blu**** w Szczecinie.

13 marca 2019 r. uczniowie I klasy Technikum Hotelarskiego wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Hotelu Radisson Blu**** w Szczecinie. Hotel charakteryzuje się wysoką jakością usług ,a jego atrakcyjna lokalizacja w biznesowym i kulturalnym sercu Szczecina sprawia, że odwiedzają go goście zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Dzięki uprzejmości p. Małgorzaty Gogulskiej uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania działów organizacyjnych hotelu: recepcji, pionu pobytowego oraz pionu wielofunkcyjnego. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie recepcji oraz lobby hotelowego z wyeksponowaną tablicą z nazwiskami szczególnie ważnych gości i osób publicznych, którzy odwiedzili hotel. W dalszej części uczniowie poznali jednostki mieszkalnych typu Junior Suite, apartament z dwoma sypialniami, pokój standardowy oraz pokój klasy Biznes. Największy zainteresowaniem uczniów cieszył się niedawno oddany do dyspozycji gości apartament Prezydencki. Uczniowie dowiedzieli  się także na czym polega specyfika pracy służby pięter. P. Małgorzata oprowadziła przyszłych hotelarzy po Centrum Konferencyjno-Bankietowym, z ponadczasowym wystrojem,  jego wielofunkcyjnością oraz nowoczesnym sprzętem multimedialnym.

Wizyta w hotelu Radisson Blu okazała się bardzo pouczająca i atrakcyjna dla uczniów technikum, przybliżyła organizację i funkcjonowanie obiektu hotelarskiego z jego specyfiką, standardami oraz świadczonymi usługami.

 

Anna Kuryłowicz