Aktualności z życia szkoły

Wyprawa do źródła

„Ten, kto ma dostęp do źródła, nie czerpie z kałuży” — tak mawiał Leonardo da Vinci. Kierując się tym mottem, 16 listopada 2023 r. została zorganizowana pierwsza edycja akcji „Wyprawa do źródła”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Archiwum Państwowe w Szczecinie we współpracy z Książnicą Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie. W gmachu gościnnym tej siedziby miało owe wydarzenie.

Celem akcji jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania historią Polski i regionu, propagowanie czytelnictwa oraz wiedzy o źródłach historycznych. W wydarzeniu wzięło udział prawie 180 uczniów ze szkół województwa zachodniopomorskiego.
Zadaniem poszczególnych drużyn było odczytywanie wybranych fragmentów dotyczących historii, przyrody, społeczeństwa i gospodarki Pomorza.

Naszą szkołę w akcji reprezentowali: Julia Majek z klasy II LO, Mikołaj Bartoszek z klasy II TH oraz Milena Zalewska z III LO.

Aleksandra Jakubowska- Skocz

Kamila Oźmińska

Edyta Romaszko