Aktualności z życia szkoły

„Zawsze jest nadzieja …”

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się apel pod tytułem „Zawsze jest nadzieja”.  Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Społeczność uczniowska z pełnym honorem uczciła to święto. Uczniowie klasy II TH i I LO przygotowali montaż słowno-muzyczny w oparciu o dokumenty, fragmenty homilii Jana Pawła II, fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz klasyczne i współczesne teksty kultury, które nawiązywały do tematyki odzyskanej wolności i szacunku do ojczyzny. Wykonawcy złożyli hołd wszystkim walczącym o niepodległą Polskę na różnych etapach jej historii i swoim zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. Wymowne momenty apelu, cudowna muzyka i świetna gra aktorska na pewno na długo pozostaną w naszej  pamięci, bo wywołały ogromne wzruszenie.

Serdeczne podziękowania należą się naszym Uczniom, którzy wykazali się świetną organizacją techniczną, perfekcyjną grą aktorską.

Wystąpili:

Lena Drzewińska,
Natalia Fojut,
Karolina Michałowska,
Emila Senderek,
Julia Welsz,
Julia Majek
Filip Dziemidowicz,
Mikołaj Bartoszek,
Dawid Woźniak,
Eryk Cielesz,
Róża Sula,
Maja Kowalska,
Rozalia Kubajczyk,
Julia Poronis,
Weronika Kasprzycka,
Piotr Czech,
Kuba Wiśniowski

Oprawa muzyczna:  Mateusz Piekaniec i Michał Hendzlik
Reżyseria: Aleksandra Jakubowska-Skocz, Agnieszka Temkowicz i Kamila Oźmińska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego apelu.