Aktualności z życia szkoły

Za młodzi, by ratować życie? Nie żartuj!

Nasza szkoła co rocznie była zaangażowana w projekt #KOMÓRKOMANIA. Część  z Was może pamiętać, gdy organizowaliśmy akcje stacjonarne, podczas których osoby powyżej 18 roku życia mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy. Fundacja DKMS jest zaangażowana w walkę z nowotworami i innymi chorobami układu krwiotwórczego, jej misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. W tym roku szkolnym pandemia uniemożliwiła nam akcję w  sposób tradycyjny ale chętne osoby zarejestrowały się jako potencjalni  dawcy indywidualnie przez INTERNET. Pamiętajmy, że pomimo trudnej sytuacji ludzie chorują nie tylko na COVID-19 , dlatego tak ważne jest zarejestrowanie się w bazie potencjalnych DAWCÓW . Każdy kto ukończył 18 rok życia  może zaangażować się we wsparcie Fundacji DKMS. Jeśli jesteście zainteresowani  takim wolontariatem i jesteście pełnoletni wejdźcie na stronę – https://www.dkms.pl/mlodzi-ratuja-zycie i wyślijcie zgłoszenie zawierające Wasz numer telefonu. Koordynator z Fundacji skontaktuje się z Wami, aby omówić wszystkie szczegóły. Nie każdy bohater nosi pelerynę, śmiałków walczących o innych można spotkać również na szkolnych korytarzach!