Aktualności z życia szkoły

Apel z okazji 3 Maja.

Trzeciego maja w Polsce obchodzone jest jedno z najważniejszych Świąt Narodowych.  Jest to data uchwalenia konstytucji, podpisanej 3 Maja 1791r.

Obchodów tego święta nie mogło zabraknąć w naszej szkole, dlatego 27 kwietnia w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, upamiętniający to wydarzenie. Uroczystość została zorganizowana przez Klasę 1Lo, nad której pracą czuwała pani Dorota Kokolus.

W apelu uczestniczyli również uczniowie innych klas: Kasia Krupa, Natalia Przybylska, Marcin Wiśniewicz i Erwin Olbracht.

W pokazie przedstawiono wiele informacji na temat sytuacji politycznej w ówczesnej Polsce, odegrano sceny historyczne, zaśpiewano pieśni, a nawet zaprezentowano mazura – tradycyjny polski taniec. Umiejętności taneczne szkolił pan Jarosław Tarnowski.

DSC_0287 DSC_0237 DSC_0229 DSC_0089 DSC_0082