Aktualności z życia szkoły

DKMS –To szansa na uratowanie czyjegoś życia

We wtorek, 5 marca 2019 roku, w  naszej szkole   o godzinie 9.00 rusza rejestracja potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych szpiku allogenicznego. Wszystkich chętnych zapraszamy do siedziby szkoły, oraz do Urzędu Miejskiego w Wolinie na ul. Zamkowej 23 od godziny 10.00 , ponieważ  w tym roku do akcji włączył się również Burmistrz Wolina pani Ewa Grzybowska. Wolontariusze w obu punktach będą pracować
do godziny 13.00.
Nasza szkoła w poprzedniej edycji #KOMÓRKOMANII zarejestrowała największą liczbę potencjalnych dawców w województwie, dzięki temu otrzymaliśmy „Tarczę Szkoły z Życiem”, jednak dla nas najważniejsze jest to, że każda zarejestrowana osoba to szansa na uratowanie czyjegoś życia. Akcja jest prowadzona od trzech lat w 54 szkołach, dzięki zarejestrowanym w ten sposób Dawcom w poprzednich dwóch edycjach,  aż pięcioro podzieliło się cząstką siebie z bliźniakiem genetycznym.  Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna.

                                                                                                                                                    E.Chocian, A.Podorska