Aktualności z życia szkoły

„HALLOWEENOWY” KURS ZAWODOWY CARVING – POZIOM PODSTAWOWY.

W dniach 28-30 października br. w związku z realizacją projektu pn. „Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie” odbyło się szkolenie CARVING-poziom podstawowy dla 18 uczniów Technikum. Szkolenie poprowadzili Sylwia Kruszyńska (instruktorka oraz właścicielka firmy Carving-Gniech) oraz Pan Grzegorz Gniech – Mistrz Polski i Mistrz Świata w Carvingu. Przez 3 dni uczniowie poznawali tajniki tajskiej sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Podczas kursu nabyli umiejętności związane z poziomem podstawowym carvingu, tj. wykonywanie ornamentów, kwiatów, motywów tajskich, budowanie kompozycji przestrzennych z własnoręcznie i skrupulatnie wycinanych dekoracji z owoców i warzyw. Dodatkowo uczestnicy tworzyli piękne dyniowe wazy, na które profesjonalnymi nożami i dłutami nanosili zdobienia imitujące liście. Mimo, iż szkolenie powinno zakończyć się jedynie na podstawach carvingu Pan Grzegorz Gniech przygotował dla kursantów nie lada niespodziankę halloweenową. Na początku zdradził w jaki sposób wykonuje się rzeźby przestrzenne twarzy oraz grafiki i czcionki personalizowane. Następnie  każdy z uczestników przy pomocy instruktorów wykonał w dyni swoją własną rzeźbę oraz obraz  o tematyce Halloween. Kursanci wykonując swoje dzieła posługiwali specjalnymi dłutami i skalpelami, na których pracują prawdziwi zawodowcy przy okazji prestiżowych konkursów i mistrzostw. Każdy z uczestników poradził sobie z zadaniem znakomicie, uzyskując przy tym CERTYFIKAT będący uwiecznieniem wzorcowo odbytego kursu i zdanego egzaminu.