Aktualności z życia szkoły

Spotkanie z pułkownikiem Grzegorzem Kaliciakiem

We wtorek 5 listopada 2019 roku, w ramach kształtowania postaw obywatelskich oraz patriotyzmu, młodzież naszej szkoły wzięła udział w prelekcji z pułkownikiem Grzegorzem Kaliciakiem na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Pan pułkownik pełnił służbę wojskową na misjach wojskowych poza granicami Polski. Służył w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku: w 2004 podczas II zmiany jako dowódca kompanii rozpoznawczej, w 2006 podczas IV zmiany, w 2007 podczas VIII zmiany jako szef TOC (taktyczne centrum dowodzenia). Na początku kwietnia 2004 na stanowisku dowódcy kompanii rozpoznawczej dowodził obroną ratusza w Karbali podczas II wojny w Zatoce Perskiej. Służył także
w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie: podczas VIII zmiany od 2010 do 2011 podczas IX zmiany w 2011 jako zastępca dowódcy Zgrupowania Bojowego BRAVO. Jest autorem książki pt. Karbala. Raport
 z obrony City Hall
, opublikowanej w kwietniu 2015. Był także konsultantem wojskowym i statystą przy produkcji filmu fabularnego pt. Karbala ukazującego wydarzenia z 2004, w którym przedstawiono postać kpt. Kalickiego, którego był pierwowzorem.