Aktualności z życia szkoły

KAWKA JAK MALOWANA? – ZAAWANSOWANY KURS LATTE ART

W związku z realizacją projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, w dniach 20-21.01.2022 r. odbyła się kolejna odsłona kursu baristy, który poprowadził Pan Marcin Rusnarczyk – Mistrz Polski Baristów. 20 uczniów Technikum hotelarskiego poznawało tym razem tajniki Latte Art czyli sztuki malowania mlekiem, która sprawia, że mleczna kawa wygląda tak samo pięknie, jak smakuje. Podczas szkolenia uczniowie dowiedzieli się jakie tajniki skrywa w sobie ta sztuka, a także samodzielnie wykonywali różne wzory na kawie espresso. Kurs był również doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności  nabytych na wcześniejszych kursach baristycznych tj. obsługa profesjonalnego ekspresu ciśnieniowego, parzenie espresso, pienienie mleka, techniki zalewania.

Kurs współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Agnieszka Temkowicz