Aktualności z życia szkoły

KURS „RĘCZNY WYRÓB PRALIN I CZEKOLADY”

W dniach 5-6 stycznia br. 20 uczniów Technikum uczestniczyło w kolejnym, niezwykle przyjemnym i słodkim,  kursie zawodowym „Ręcznego wyrobu czekolady i pralin”. Podczas dziesięciogodzinnego szkolenia, które poprowadziła pani Ewa Drzewicka, Wicemistrzyni Europy w Cukiernictwie, a od lutego 2020 r. Mistrzyni Olimpijska IKA Olympiade der Koche w Stuttgardzie, uczniowie nauczyli się samodzielnie przyrządzać pyszne pralinki. Zapoznali się z procesem temperowania czekolady i wylewania nią różnych form, przygotowywali również nadzienia o różnych smakach i wykonywali piękne dekoracje według własnej inwencji. Przygotowane przez uczniów pralinki i czekoladki wyglądały tak, jak w najlepszej cukierni. Szkolenie było dla uczniów nie tylko okazją do zdobycia kolejnych umiejętności praktycznych, jak również uzyskania certyfikatów potwierdzających zdobycie kwalifikacji zawodowych, które otrzymali na zakończenie kursu po pomyślnie zdanym egzaminie. Zwieńczeniem kursu była prezentacja własnych wyrobów oraz wspólna degustacja.

Kurs odbył się w związku z realizacją projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.