Aktualności z życia szkoły

LEKCJA MUZEALNA -CICHOCIEMNI

W dniu 11 czerwca 2018 roku , uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzealnej zatytułowanej-„Cichociemni”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Uczestnikom lekcji muzealnej została przybliżona historia Cichociemnych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi -Skąd wzięła się nazwa ”Cichociemni”? Kiedy odbył się pierwszy zrzut Cichociemnych do Polski? Gdzie mieścił się ośrodek szkoleniowy Cichociemnych? .

Cichociemni stanowili elitę polskich sił zbrojnych, dając początek i stając się wzorem dla kolejnych jednostek specjalnych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Termin „Cichociemni” zrodził się w czasie szkolenia żołnierzy „specjalnego przeznaczenia” w 1941 r. w Wielkiej Brytanii. Przydomek ten miał oddawać charakter zadań, do których byli przygotowywani skoczkowie: po cichu i po ciemku. Cichociemni dla wielu Polaków stanowią dziś przede wszystkim symbol nieprzejednanej walki za wolność Ojczyzny oraz skłonności do największego poświęcenia w imię najwyższych wartości.