Aktualności z życia szkoły

NAUCZYCIELE NA KURSIE CARVINGU

W dniach 17-19.01.2022 r. nauczyciele przedmiotów zawodowych hotelarskich uczestniczyli w trzydniowym kursie carvingu na poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym oraz techniki graficzne. Szkolenie poprowadził Pan Grzegorz Gniech – Mistrz Polski i Mistrz Świata w Carvingu. Nauczyciele poznawali tajniki tajskiej sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, wykonywali kwiaty, motywy tajskie, budowali kompozycje przestrzenne z własnoręcznie wycinanych dekoracji z owoców i warzyw. Oprócz praktycznych umiejętności nauczyciele poznali również historię carvingu, narzędzia wykorzystywane w pracy carverów, sposoby doboru warzyw i owoców oraz zabezpieczenia wykonanych kompozycji. Kurs był ciekawym doświadczeniem i nie lada wyzwaniem oraz pozwolił na zdobycie praktycznych umiejętności potwierdzonych pomyślnie zdanym egzaminem i uzyskaniem certyfikatów.

Szkolenie odbyło się w ramach realizowanego w szkole projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe uczniów i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Agnieszka Temkowicz