Aktualności z życia szkoły

Paintball – ostatnie starcie!

24 października 2023 roku był dniem, który na długo zapamiętamy! Młodzież ZSP w Wolinie odbyła rozgrywki w Paintball w Szczecinie.

W XXI wieku dzieci i młodzież jako formę zabawy, odpoczynku czy rozrywki chętniej wybierają komputer, tablet czy telefon, zamiast aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Chcieliśmy to zmienić! Na własnej skórze uczniowie przekonali się, że na otwartej przestrzeni pod gołym niebem można bawić się wyśmienicie! Paintball to forma rozrywki, która przy okazji uczy pracy w zespole, rywalizacji i dążenia do wyznaczonego celu. Podczas gry uczniowie wcielili się w różne postaci, takie jak snajper czy strzelec wyborowy. Dzięki przygotowanym przez instruktorów scenariuszom w każdej kolejnej rozgrywce dzieciaki rozwijały i doskonaliły takie kompetencje jak umiejętności interpersonalne, działanie pod presją czasu, asertywność, odpowiedzialność za kolegę czy koleżankę z drużyny, empatia i wiele innych.

Po zakończonych rozgrywkach wszyscy byli zmęczeni, trochę obolali, ale zadowoleni i szczęśliwi. Na pewno jeszcze powtórzymy taki wyjazd.