Aktualności z życia szkoły

ŚWIĘTUJEMY HALLOWEEN

Ostatni wtorek października przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Halloween”. Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Święto w Polsce pojawiło się w latach 90. Jego głównym symbolem jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, wampiry, czarownice, czaszki itp.

Młodzież uczestniczyła w różnych zabawach związanych z tym świętem. Szkoła stała się najstraszniejszym miejscem na świecie. Nie zabrakło też strasznych kostiumów.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs, organizowany przez Samorząd Uczniowski, na najstraszniejszą  salę lekcyjną. Jury składające się z opiekunów Samorządu Uczniowskiego,  Pani Dyrektor Anny Jarzą oraz Pani Pedagog Wioletty Mackiewicz miało bardzo trudny wybór. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie zasłużyły na nagrodę za swoją kreatywność i pomysłowość.  Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

I miejsce zajęła sala 105 za co uzyskała dzień wolny od zajęć lekcyjnych z przeznaczeniem
na wycieczkę integracyjną.

II miejsce zajęła sala 108  w nagrodę otrzymując możliwość zwolnienia z jednego sprawdzianu dla wszystkich uczniów z klasy I LO.

III miejsce zajęły sale 202, 27, 26, 110 za co mają możliwość zwolnienia z jednej kartkówki dla uczniów z klas I TH, II TB, IV TB, III TH.

Wyróżnienie otrzymała sala 109 oraz 104.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłych konkursach!!!!

Samorząd Uczniowski