Aktualności z życia szkoły

Pokaz sprzętu i szkolenia poligonowego na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka.

W dniach 9-10 października 2017 r. uczniowie grupy wojskowej, wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Adama Wodziczki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce. Celem wycieczki było zapoznanie się ze szkoleniem poligonowym przeciw lotników  8 Dywizjonu Przeciwlotniczego Marynarki Wojennej oraz pokaz posiadanego sprzętu i uzbrojenia.

Uczniowie poznali warunki szkolenia i bytowania żołnierzy w warunkach poligonowych. Prowadzone pokazy i zajęcia były bardzo dobrze zorganizowane i ciekawe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się 57 mm armaty przeciwlotnicze S – 60, stanowiska kierowania ogniem oraz stacje radiolokacyjne. Udało się obserwować strzelania bojowe z przeciwlotniczych armat 23 mm. Jedynie zawiodła pogoda.

Uczniowie okazali duże zainteresowanie zajęciami i zaprezentowali wysoki poziom zdyscyplinowania.

Naszym opiekunem, w czasie pobytu na poligonie był Pani ppor. Paula Kalinowska.

Po zakończeniu wszystkich pokazów i szkoleń uczniowie otrzymali certyfikaty.