Aktualności z życia szkoły

„POMÓDLMY SIĘ W NOC BETLEJEMSKĄ”.

W ostatni dzień spędzony w szkole w 2016 r. uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły  zostali wprowadzeni w bożonarodzeniowy klimat. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się wigilią klasową, gdzie  każda klasa z osobna mogła spotkać się na poczęstunku wigilijnym, składała sobie życzenia świąteczne i spędzała czas w towarzystwie wychowawcy. Następnie wszystkie klasy, grono pedagogiczne i pozostali pracownicy szkoły zostali zaproszeni na kącik poezji, który miał wprowadzić wszystkich w tajemnicę Bożego Narodzenia. Przedstawiciele niemalże wszystkich klas wraz z ks. Piotrem Sobczyńskim przygotowali spotkanie z najpiękniejszą poezją ks. Jana Twardowskiego, której towarzyszył wspólny śpiew doskonale znanych wszystkim kolęd. W tym roku organizatorzy postanowili zrezygnować z tradycyjnych jasełek, na rzecz pięknych wierszy, pełnych zadumy i świątecznego ciepła, by zobaczyć, że Boże Narodzenie, to nie tylko wydarzenie historyczne, ale rzeczywistość ,którą możemy przeżywać w każdej chwili, bo jak mówiła św. Teresa z Kalkuty: „Zawsze, gdy ktoś się uśmiecha jest Boże Narodzenie”. Na zakończenie pani dyrektor Anna Jarząb złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Po nich uczniowie udali się do swoich rodzin, pracownicy szkoły na spotkanie opłatkowe we własnym gronie.