Aktualności z życia szkoły

Poszukiwany,  poszukiwana ……

W Polsce co 40 minut, a na świecie co 27 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest znalezienie zgodnego Dawcy komórek macierzystych.

Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piąty chory nie znajduje swojego Dawcy.

Najczęstszym uczuciem, które towarzyszy Pacjentom oczekującym na informację, że znalazł się dla nich Dawca szpiku jest wielka niepewność. Niepewność, czy ich bliźniak genetyczny już się zarejestrował a jeśli tak, to czy podtrzyma swoją wolę podzielenia się cząstką siebie i – choć brzmi to prozaicznie – czy uda się z nim skontaktować.

Rejestracja w bazie to wielki i bardzo ważny krok! Ale równie ważne jest, aby Twoje dane w naszej bazie były jak najbardziej aktualne.

Jeśli chcesz być cichym bohaterem możesz zarejestrować się jako potencjalny dawca w czwartek (1 grudnia 2022) od godziny 8.00 do godziny 12.00 w gabinecie pielęgniarki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie lub w niedzielę (4 grudnia 2022)  koło Biblioteki Publicznej Gminy Wolin od  godziny 13.00 do 16.00.

I ty możesz uratować komuś życie.

Dodatkowe informacje na stronie https://www.dkms.pl/

E.Chocian i A.Podorska