Aktualności z życia szkoły

PRAKTYKI ZAWODOWE UCZNIÓW TECHNIKUM HOTELARSKIEGO

W miesiącu maju uczniowie klas II i III Technikum, kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa odbywali praktyki zawodowe w ramach kształcenia zawodowego w różnych obiektach hotelarskich min: w Hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu, Golden Tulip w Międzyzdrojach, Amber Baltic w Międzyzdrojach, Vestina w Międzyzdrojach, Ośrodku wypoczynkowym Spa Bagiński &Chabinka w Międzyzdrojach, Duet w Goleniowie. Praktyczna nauka zawodu pomaga naszym uczniom nie tylko zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania obiektów hotelarskich lecz również zastosować i pogłębić zdobytą wiedzę i umiejętności zawodowe w rzeczywistych warunkach w hotelu. W trakcie praktyk uczniowie poznawali tajniki zawodu hotelarza w różnych pionach organizacyjnych hotelu: recepcji, gastronomii, służby pięter. Poznali organizację pracy w poszczególnych działach hotelu, nabyli umiejętności związane z kompleksową obsługą gości w hotelu oraz z utrzymaniem czystości i porządku w jednostkach mieszkalnych jak również z obsługą gości w salach konsumenckich.