Aktualności z życia szkoły

Wycieczka do 36 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie.

Uczniowie klasy I i II (grupa wojskowa) Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wycieczce do 36 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie.

W trakcie wycieczki zapoznali się z historią i tradycjami 36 dywizjonu rakietowego. Wykonali również strzelanie na symulatorze strzeleckim z karabinka KBK AXMS. Zajęcia prowadzili instruktorzy dywizjonu.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz uzbrojenia rakietowego zestawu S-200 „Wega”. Mistrzowskie wyszkolenie żołnierzy podziwialiśmy podczas pokazu elementów pracy bojowej związanej z ładowaniem rakiet na wyrzutnię.

Na koniec pobytu uczestnicy wycieczki zwiedzili blok szkolenia dywizjonu z salami wykładowymi, wyposażonymi w nowoczesne wyposażenie dydaktyczne.

Serdecznie dziękujemy Dowództwu dywizjonu i wszystkim żołnierzom zaangażowanym w zorganizowanych zajęciach i pokazach.