Aktualności z życia szkoły

Spotkanie z s. Casty Kanyaki

Uczniowie naszej szkoły drugi rok z rzędu mieli okazję spotkać się z misjonarzem odpowiedzialnym za prowadzenie placówki misyjnej w Kipsing (Kenia). Po zeszłorocznym spotkaniu z ks. Jeremim Kabugą, tym razem gościliśmy siostrę Casty Kanyaki, której głównym zadaniem w Afryce jest nadzór nad kilkoma szkołami prowadzonymi przez siostry felicjanki w diecezji Isiolo.  Siostra Casty opowiadała o specyfice pracy w szkołach Afryce, o różnicach, które zauważa między Kenią a Polską, a także o tym jak zdecydowała się na to, by zostać misjonarką.

Spotkanie z siostrą nie tylko pomogło uczniom na nowo spojrzeć na problemy kraju „Trzeciego świata”, ale też weryfikowało znajomość języka angielskiego, gdyż całe spotkanie przeprowadzone było właśnie w tym języku, którym na co dzień posługuje się siostra Casty.