Aktualności z życia szkoły

Szósta edycja akcji „Młodzieży Czytanie”.

6 listopada br., w Auli Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie , odbyła się szósta edycja akcji „Młodzieży Czytanie”, której organizatorami byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów było także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 3 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Podczas wydarzenia w Książnicy Pomorskiej i w koszalińskiej delegaturze kuratorium, utwory Adama Mickiewicza, czytało łącznie ponad 200 uczniów i nauczycieli z 33 zachodniopomorskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Julia Majek z klasy I LO, Justyna Madej z klasy III LO  oraz Radosław Szymański z klasy III TB. Nasi uczniowie mieli do zaprezentowania  fragmenty utworu   Dziady cz. III – Improwizacja.

Kamila Oźmińska

Aleksandra Jakubowska- Skocz