Aktualności z życia szkoły

UCZNIOWIE KLASY II TECHNIKUM Z WIZYTĄ ZAWODOZNAWCZĄ W BALTIC HOME APART PARK W ŚWINOUJŚCIU

20 listopada 2023 r. uczniowie klasy II Technikum (technik hotelarstwa) odbyli wizytę zawodoznawczą w Baltic Home Apart Park w Świnoujściu, kompleksie trzech luksusowych budynków apartamentowych: ALBUS, RUBUS i LIVIDIUS liczących łącznie 370 apartamentów. Celem tej wizyty było poznanie organizacji i technik pracy działu służby pięter. Spotkanie z uczniami poprowadziły: pani Karolina Sprada – Kierownik Działu Housekeeping i Działu Technicznego oraz pani Joanna Marszałek Z-ca Kierownika Działu Housekeeping i Działu Technicznego, które w bardzo ciekawy i interesujący sposób przedstawiły specyfikę działalności obiektu ze szczególnym uwzględnieniem standardów i procedur obowiązujących pracowników działu housekeeepingu. Podczas wizyty uczniowie mogli poznać nie tylko zasady i standardy obowiązujące w kompleksie apartamentów, lecz również zwiedzić obiekt, zobaczyć recepcję, restaurację oraz wybrane typy jednostek apartamentowych i różnorodność ich urządzenia i wyposażenia oraz pomieszczenia magazynowe środków chemicznych i pościeli. Dla uczniów była to prawdziwa lekcja zawodowa w rzeczywistych warunkach, podczas której szczegółowo omówiono rodzaje i częstotliwość prac związanychz utrzymaniem czystości i porządków w obiekcie, przedstawiono procedurę sprzątania apartamentów, omówiono rolę i zadania inspektora służby pięter, zaprezentowano wózki pokojowych oraz omówiono rodzaje i zastosowanie środków chemicznych stosowanych w pracach porządkowych. Bardzo miłym akcentem wizyty w hotelu był zorganizowany dla uczniów poczęstunek w sali restauracyjnej oraz wręczenie uczniom pakietu materiałów informacyjnych i reklamowych.

Agnieszka Temkowicz