Aktualności z życia szkoły

UCZNIOWIE TECHNIKUM HOTELARSKIEGO UCZESTNICZYLI W WARSZTATACH ZAWODOZNAWCZYCH WE WROCŁAWIU

W dniach 18-19 czerwca 2021 r. uczniowie naszej szkoły odbyli warsztaty w Palarni Kawy Etno Cafe oraz w sieci kawiarni Etno Cafe w ramach realizowanego projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi”.


Instruktorzy pani Karolina Zamęcka, pan Marcin Rusnarczyk oraz pan Krzysztof Zamęcki wprowadzili młodzież w arkana sztuki wypału kawy, zamawiania i magazynowania kawy zielonej, działania linii i produkcji Cold Brew. Pani Karolina przedstawiła w sposób interesujący i kreatywny w jaki sposób buduje się nowoczesny Brend Kawowy i nowoczesną sieć kawiarni na przykładzie Marki Etno Cafe.


Uczniowie mieli również okazję zwiedzić przepiękne i nowoczesne Afrykarium oraz ZOO, a także najpiękniejsze zakątki Wrocławia w tym Stare Miasto.