Aktualności z życia szkoły

Zajęcia terenowe w Międzyzdrojach.

We wtorek 20 lutego 2018 roku uczniowie klasy II LO z rozszerzenia: biologia-geografia, fizyka-matematyka, II TZ rozszerzenie z geografii oraz IV TB rozszerzenie z fizyki, uczestniczyli w zajęciach terenowych w Międzyzdrojach. Zajęcia miały wiele celów jednym z nich było poznanie abrazji wybrzeża Bałtyku, podczas wizyty na plaży i Kawczej Górze. Omówione zostały różnice wybrzeża na podstawie wydmy płaskiej oraz klifu, flora i fauna nad Bałtykiem a także zanieczyszczenie morza. W Muzeum Przyrodniczym uczniowie zapoznali się z gatunkami chronionymi, rodzajami ekosystemów występujących w Wolińskim Parku Narodowym, formami ochrony przyrody oraz dokonaniami naszego patrona szkoły prof. Adama Wodziczki. Młodzież zobaczyła również wystawę fotografii Mateusza Walczaka „Niezwykły świat owadów Wolińskiego Parku Narodowego”. W Planetarium podsumowane zostały wiadomości na temat Układy Słonecznego, historii astronomii, obserwacji kosmosu, budowy teleskopów, rozchodzenia się dźwięku i światła we wszechświecie oraz zjawisk i złudzeń optycznych.